Милорофен 200 мг x 20 филм. таблетки

Активно вещество в 1 таблетка: Ибупрофен 200 мг.

Ибупрофен принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС). Тяхното действие се изразява в намаляване на болката и възпалението, както и в понижаване на повишената температура.

 

Милорофен се прилага за облекчаване на лека до умерена болка при:

  • главоболие, включително мигренозно главоболие;
  • болка с локализация в лумбо-сакралната област;
  • невралгична болка;
  • първична дисменорея;
  • зъбобол;
  • менструална болка;
  • ревматична и мускулна болка;

Прилага се за понижаване на телесната температура при фебрилни състояния.

Активно вещество в 1 таблетка: Ибупрофен 200 мг.

Ибупрофен принадлежи към група лекарства, наречени нестероидни противовъзпалителни средства (НСПВС). Тяхното действие се изразява в намаляване на болката и възпалението, както и в понижаване на повишената температура.

Възрастни и деца над 12 години:

Начална доза 200-400 мг. еднократно и впоследствие при необходимост 200 мг. през 4 до 6 ч.

Максималната дневна доза не трябва да превишава 1200 мг.

Деца от 6 до 12 години:

Деца на възраст 6 до 9 години: 200 мг. – 1 табл. до 3 пъти дневно през интервал от 4 до 6 ч., като максималната дневна доза не трябва да превишава 600 мг.

Деца на възраст 10 до 12 години: 200 мг. -1 табл. до 4 пъти дневно през интервал от 4 до 6 ч., като максималната дневна доза не трябва да превишава 800 мг.

Да не се надвишава препоръчителната доза. Лекарственият продукт не трябва да се използва при деца под 6 години. Да не се използва през първите 6 месеца от бременността, освен по препоръка на Вашия лекар.